3 января 2022 г. 17:46

5 Багато питань, мало відповідей.

На мою думку, це одна з найкращих робіт Кідрука! Цікаві персонажі і захопливий сюжет. Але у мене, як студента, який навчається на спеціальності «Комп'ютерна інженерія», виникло декілька запитань, щодо технічної частини.

Наприклад: як боти спілкувались між собою? Нам відомо що вони не розмовляли, та не користувались мовою жестів. Телепатію відкидаємо, у нас все ж таки технотрилер. Значить для комунікації вони використовували якісь хвилі(при знайомстві Тимура з проектом, нам розповіли що один з прототипів нанороботів, після вдалого «під'єднання» до мозку макаки, пускали радіосигнал, в якому передавали показники з сенсорів/датчиків) тоді чому ніхто не додумався зробити «глушилку»? Маючи передавачі та комунікатори, а також доступ до інтернету це міг зробити будь який ламер, не кажучи уже про докторів наук, магістрів і тд. Не маючи можливості до комунікації вони, якщо не стали б легкою здобиччю, то менш небезпечними, працюючи поодинці а не в групі.

Ще одне запитання, чому Ральф, канадський учений, так відреагував на питання Тимура щодо клонів:

– І де ви їх узяли?
– Виростили з нуля.
– Клони?
– Та ні,  –професор поблажливо всміхнувся,  – ти дивишся забагато фантастичних фільмів.

Враховуючи, що Кідрук почав писати роман 30 січня 2011 р. він мав чути про: «Вівцю Доллі». У творі йдеться про бомбардувальник Northrop B-2 Spirit (Перший випадок бойового застосування було зафіксовано під час операції НАТО в Югославії в 1999 р.). А експеримент з клонуванням проводили 5 липня 1996 року, пресу ж повідомила про це лише через 7 місяців — 22 лютого 1997 року. Тому не можна сказати, що події у книзі відбулись до клонування.

Чому у клонів не було чіпів, щоб їх можна було простіше знайти, а за потреби знешкодити у критичній ситуації?

Вам може здатись, що я прискіпуюсь, але попри це я ставлю «Боту»:r100-x-green.png. Тому, що під час читання ти не зважаєш на такі дрібниці, а лише після задумуєшся: «як/чому?». І ще, після прочитання я взяв свій смартфон та почав детальніше знайомитись з термінологією, технікою та іншими речами про які згадав автор. Один з посилів, що несе нам Кідрук, є те, що наука цікава і її можна побачити у всьому що нас оточує. І я повністю з цим згідний.