11 сентября 2021 г. 17:05

5 Перед коханням рівні всі – і смертні, і боги

Ця книга трапилася мені на очі зовсім випадково і привабила двома моментами:

1. таємничою обкладинкою
2. анотацією, яка обіцяла поєднати давньогрецьку міфологію з історією кохання, що розгортається на фоні війни

Проти такого я встояти ніяк не могла, беручи моє пристрастей захоплення життя богів Олімпу, яке з’явилося ще в дитинстві. До кінця допису тягнути не буду, скажу одразу: я закохалася в цю книгу з перших сторінок і не могла відірватися, аж поки не перегорнула останню.

картинка Jannei

Гейзел та Джеймс. Обрі та Колетт.
Четверо людей, долі яких перетнулися під час 1 СВ.
Дві історії втрат, горя та кохання, які змогли полонити богиню Афродіту.

Адже саме вона вирішує переповісти їх своєму чоловіку Гефесту, коли той застукує її за любощами з Аресом та влаштовує суд над дружиною. В своїй виправдальній промові вона задіює і брата Аполона, і дядька Гадеса.. і все це заради того, щоб пояснити силу справжньої любові.

Зізнаюся, навіть незважаючи на те, що я щиро співпереживала героям, з нетерпінням чекала розв’язки, як складеться їх життя після війни, для мене все ж лишилося загадкою, чому Богиню так розчулила ця четвірка. Здається, на своєму віку вона мала б побачити стільки закоханих, історії яких були б в рази драматичніші, щемливіші.. Чому її вибір був таким? Не знаю. Та хто ж тих богів взагалі зрозуміє?

Манера викладу невимовно легка. Навіть нечисленні воєнні описи не обтяжують сприйняття. І що ще викликає інтерес, так це історична довідка наприкінці, в якій авторка пояснює, яких персонажів було змальовано з реальних особистостей.

Один день мені знадобився, щоб жадібно проковтнути цю книгу та подолати всі перепони, які трапилися на шляху героїв.

Та приємний післясмак «Лагідна війна» лишила по собі набагато довше.