Nina_M

11 июня 2020 г. 21:22

Цікава книга про дівчинку-підлітка, яка нагадала мені мою дванадцятирічну племінницю (такий же постійно запалений сірник). Це дівча не ладнає з однокласниками та родичами. Не ладнає - це ще м’яко сказано. І от раптом вона починає товаришувати з учителькою-пенсіонеркою (особистість ДУЖЕ ексцентрична). Як виявилося, учителька має незавершений гештальт у стосунках, що фактично зруйнувало їй життя...
Насправді книга значно глибша: про те, що кожна людина особлива; про те, як виникає перше кохання (і що може трапитися через те, що хтось із пари боягуз); про те, як важливо, щоб тебе розуміли й підтримували. Навіть якщо ти зовсім не ідеальна, не зразкова й не чемна. А можливо, якраз через це)
А ще - і, може, найбільше, - це книга про самотність, яку часто так важко подолати.
Дуже сподобався фінал книги. Чомусь не вірю в "жили довго та щасливо" (заважає власний незавершений гештальт).

Для тех, кто читает на русском

Интересная книга о девочке-подростке, которая напомнила мне мою двенадцатилетнюю племянницу (такая же постоянно горящая спичка). Эта девочка не ладит с одноклассниками и родственниками. Не ладит - это еще мягко сказано. И вот вдруг она начинает дружить с учительницей-пенсионеркой (личность ОЧЕНЬ эксцентричная). Как оказалось, учительница имеет незавершенный гештальт в отношениях, что фактически разрушило ей жизнь ...
На самом деле книга значительно глубже: о том, что каждый человек особенный; о том, как возникает первая любовь (и что может случиться из-за того, что кто-то из пары трус); о том, как важно, чтобы тебя понимали и поддерживали. Даже если ты совсем не идеальна, а не образцова и не вежлива. А возможно, как раз из-за этого)
А еще - и, может, больше всего, - это книга об одиночестве, которую часто так трудно преодолеть.
Очень понравился финал книги. Почему-то не верю в "жили долго и счастливо" (мешает собственный незавершенный гештальт).

Книга прочитана в групі "Читаємо українською!"
Моє літнє ЧУ(до)

Источник