Sopromat

13 января 2020 г. 19:24

3 Де причаїлося зло?

Повинен визнати своє невігластво: не читав жодної книжки Мітфордів. Нічого не чув про сестер. В книжці побачив їх фото. Дійсно- файні майже всі.
Початок роману був для мене сумбурним. Чи то забагато персонажів, назв, подробиць, що мене не цікавили. Потім- ніби переказ чужої книги, мішанина дат, доцільності моментів.
Аж поки не дісталися історії Мослі, потім- Юніті.
Захопленість "гарних дівчаток" "поганими хлопцями" стара як світ. Але загадка харизми цих поганих дивує досі. Особливо їхній вплив на розумних жінок, бо недалекі полюбляють з натовпом.
Ще була ціавою позиція авторки. Що до Юніті- виглядає досить об'єктивною. А з Діаною... більш захоплення. Майже схвалення.
"Світ не дасть красивій жінці пропасти" ( чи зголодніти; не пам'ятаю точно цитату Міллера). Судячи з вчинків сестер, їх краса+ тісний зв'язок з жорсткістю харатеру. А походження- з можливістю уникнути чи мінімізувати наслідки того, за що не має прощення пересічна чи не дуже приваблива жінка.
Вкотре читаю про думку, що сталінізм та гітлеризм- одне й те ж явище : "...нехай, мовляв,нацисти й комуністи самі один з одним розбираються"