Galarina

31 октября 2018 г. 16:03

Як думаєте, може бути книга занадто захоплива чи занадто цікава? Я от після цієї книги, думаю, що так - може і це в найкращому сенсі. Неочікувано, небезпечно і гостросюжетно.
Україна, чотирнадцяте століття, набіги татар - це та частина історії України, яку пам'ятаю лише з уроків історії (шкода,що це так). Зародження козацтва, перші вільні козаки, перші поселення на островах Дніпра. Виникнення самої думки, про те , що можна об'єднатися і дати відсіч ворогам.
Швайка - це молодий чоловік, що повідомляє селянам, коли можуть напасти татари, такий собі посланець. Трапляються на його шляху двоє хлопчаків-утікачів, що прогнівили пана й мусять рятуватися - Санько й Грицько. Хлопці, як і всі малі відчайдухи з їхніх країв, прагнуть козакувати. Та ще й один з них виявився з надзвичайними здібностями - вміє замовляти, ворожити, бачити майбутнє.
Майже всі персонажі книги чоловічі, всі вони різні і гарно змальовані (навіть бик Петрик, який брав участь у фінальній битві). Та й взагалі Рутковський майстер слова - все до ладу, на своєму місці.
А ще тут надзвичайні ілюстрації, які можна розглядати і розглядати.
картинка Galarina
картинка Galarina

Прочитано в рамках игры Школьная вселенная