anna187

30 сентября 2018 г. 16:34

Як на мене, то книга і легка і тяжка водночас. Після прочитання залишився цікавий солодкий присмак з гіркотою.
Книгу придбала на розпродажі - мені дуже сподобалася обкладинка.
Дійства у творі відбуваються у двох часових проміжках: період Першої світової війни і 70-ті роки ХХ століття.
Роман починається з того, що молодий англієць приїздить до Франції у відрядження досліджувати ситуацію у текстильній промисловості, і зупиняється у будинку власника фабрики. Тут він (Стівен) знайомиться з дружиною господаря - Ізабель, і між ними пробігає іскра кохання, яка переростає у шалене полум'я, що їх поглинає, і не приводить ні до чого хорошого. Потім автор переносить нас на поля бою Першої світової війни, де намагається передати всі жахіття очима звичайних солдат, серед яких опиняється і наш герой. На сторінках книги оживає історія, ламаються долі і життя людей, з'являється "втрачене покоління" людей, для яких не існує "завтра", а лише "тут"і "тепер". Автор нам показує, як серед неймовірних жахів залишитися людиною і не втратити себе, зберегти людські і сімейні цінності.
Неймовірна історія, яку псував не досить вдалий переклад, неправильне відмінювання слів та загублені букви. Наприклад: "два локомотиви пихкотіли по гладеньких рейках", "опануваши емоції, продовжив", «під хвильками зелені», «дерев'яний вішак для полотенця», «а через гострі кути та луну здавалося, що в будинку завжди ходить хтось невидимий» та багато інших. Але, якщо не звертати уваги на ці огріхи і поринути в історію, то вона нікого не залишить байдужим.

Книга прочитана в рамках игры "Книжное путешествие"