4,3

Дэбютную кнігу Антона Рудака склалі вершы, напісаны за апошнія пяць гадоў. "Верхні горад" - гэта знаёмыя мясціны з нечаканага ракурсу, прыватныя ўспаміны і агульная спадчына, мінулае і…
Серия: Пункт адліку
Издательство: Кнігазбор

25 февраля 2016 г. 19:36

Рудака ўпершыню пазнала ўжывую, калі ён на якойсьці імпрэзы чытаў вершы з гэтай кнігі. Чытае Антон бліскуча, і ўжо тады вершы мне спадабаліся. Прачытаць гэтую кнігу, безумоўна, варта, бо пасля разумееш, што нейкая будучыня ў сучбелліта ёсць :) Вершы, з маёй кропкі погляду, дужа пяшчотныя, рамантычныя, вытанчаныя. А галоўнае - пра Мінск. Падчас чытання ўвесь час спыняешся, каб успомніць тыя мясціны і рэчы ў горадзе, пра якія піша аўтар. І потым знаходіш у іх тую ж рамантыку, што атрымалася ўбачыць у Антона. Дужа годна!

ISBN: 978-985-7089-92-5

Год издания: 2014

Язык: Белорусский

Лаўрэат прэміі "Кніга году" ў намінацыі "Паэзія" (2015).

25 февраля 2016 г. 19:36

Подборки