4,4

У новій книзі Романа Іваничука розкрито історію того, що пережило покоління автора від 30-х років минулого століття під час польської та радянської окупацій, розказано про здобуття довгожданої…
Серия: Історія України в романах
Издательство: Фоліо

sireniti

Эксперт по выращиванию банок с огурцами

19 апреля 2022 г. 21:37

5 Мене розстріляли… Я виповз із могили

Олесь Шамрій давно уже живе спогадами. Що іще зостається йому, самотньому і постарілому одинаку? Спогади, фігури з дерева, що він вирізає, і Корнель Геродот, старовинний і відданий товариш, друг і сосід.

І згадується Олесеві його українська гімназія, в якій він навчався з таким завзяттям і гордістю. Професор Тарнавецький, шанований учнями викладач романської літератури, і медоволоса красуня Оксана, що вкрала його серце, а своє віддала тому самому професору, а потім Україні. І кароока Нуся, що стала зірочкою його життя, але ж ох як ненадовго.

Ніби недавно він, школяр, радів, що переходить у старші класи. Потім вступ до університету. Коротке, але таке пам‘ятне навчання. А потім вступ до ОУН УПА - і кінець щасливої юності. Адже підпілля означало переслідування, і, звичайно ж, покарання.

Олесь…

5 Мене розстріляли… Я виповз із могили

Олесь…

GraceMime

8 октября 2015 г. 22:08

"Торговиця" - це ода рідному місту і присвята всім тим, хто боровся за незалежність власної країни. Коломия (її автор називає Місто), в основному - квартал Торговиця, є повноцінним персонажем твору на рівні із людьми. Майстерно передана атмосфера (гамірний базар, мальовнича природа, таємні коханці, суспільством "невизнані" шлюби, колоритні сусідки, що голосно пліткують серед вулиці, місцевий галасливий п"яничка, високоосвічена, високоінтелектуальна, думаюча інтелігенція), настрої, що панують серед населення, і взаємини між різними етнічними групами. Автор ніби освідчується своєму Місту, віддає шану його непохитному духу. Роман побудований у формі роздумів і спогадів Олеся Шамрая - чоловіка, що пройшов крізь горнило війни, окупацію трьох ворожих держав - Польщі, Росії, Німеччини, знов…

Подборки