3,7

В поемі немає подій. Поема являє собою роздуми ліричного героя про несправедливість і жорстокість світу, а також про лицемірство деяких людей. Ліричний герой звертається до Бога в дечому з докором, проте усвідомлюючи людську безсилість перед нещастями

У своїх творах Шевченко не рідко зустрічається ідея, що, мабуть, Бог спить, інакше б не допустив несправедливість на світі (наприклад в «Княжні»). Але Шевченко-поет нарікає не стільки на долю, як на нечесність та лицемірство пануючих класів.

Шевченко іронізує над вищими панівними верствами тогочасної царської Росії, які вважають, що мають право «вчити» інші народи (в даному випадку…

KiraNi

Жрица Лунной богини

9 июня 2020 г. 12:20

3 Ещё один в пустоту

Время чтения: 9 минут

Если говорить очень кратко, то это мысли героя, возможно (скорее всего) самого Шевченка, о несправедливости мира, о всех тех горестях, что терпели украинцы и наша земля. Читать было, конечно, приятно, но таких высоких чувств не вызвало, поэтому в моё прочитанное отправляется ещё одна история (поэма) с нейтральным и проходным (лично для меня) сюжетом. И казалось бы, нет. Это же о твоей родине, о земле твоих предков, об их истории и даже о том, что сейчас. Но как итог - пусто, прочла и всё, никаких эмоций и переживаний. Просто ещё один проходной рассказ (мысли) в форме поэмы. Объективно я могу советовать эту небольшую стихотворную мысль, но если учитывать все факторы и личное мнение.. Нет, но если есть свободные 10 минут, то можно и прочесть.

До встречи на Луне..

3 Ещё один в пустоту

Время чтения: 9 минут

До встречи на Луне..

2 октября 2023 г. 10:47

5 «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава І воля святая!»

Це не про літературу. Це,,навіть не про Кавказ. Це - про свободу. Про Волю. Вам, росіянам не зрозуміло було тоді... Може зараз до Вас дійде сенс цього твору)))