Больше историй

17 июля 2016 г. 22:02

Як перестати хвилюватися і почати жити

Цієї миті у світі від раку помирає безліч людей – це знають усі. А чи знали ви, що від психічних проблем помирає у десятеро більше? На хворобу звертають увагу, лікуються, роблять все можливе, щоб її позбутися, а надмірні хвилювання, напруженість, депресія вважаються нічим серйозним.

Донедавна я теж так вважала. Все змінилося одного дня. Я писала важливий тест і звісно хвилювалася за результат. Оскільки я емоційна людина, то це було аж через край. Я не могла спати декілька днів, головний біль, напруженість, неможливість відволіктися, апатія і депресія. Це знищувало не тільки морально, а й мало реальні фізичні наслідки. Коли я дізналася, що все добре, очікувала полегшення. Так, воно прийшло, але я відчувала себе виснаженою. Саме тоді і зрозуміла, що щось справді варто робити, бо більше не хочу такого проходити заново. Ось так і почалося наше знайомство з книгою. Вона відкрила мені повністю новий світ, навчила контролювати не тільки свої емоції, а й своє життя. У ній викладені ніби загальновідомі істини, які ми знаємо, але чомусь не застосовуємо. Все чітко, зрозуміло і з багатьма життєвими історіями.

Ось який список порад я взяла з цієї книги:

1. Шлях вирішення проблеми:
Яка проблема постала?
• Яка причина проблеми?
• Які шляхи вирішення?
• Який вихід пропонуєте?
1. Будьте зайняті. Маючи багато справ у вас немає часу на хвилювання.
2. Найкращий спосіб підготуватися до завтра - це сконцентрувати весь свій розум і натхнення на тому, щоб досконало виконати сьогоднішню роботу.
3. Керрі метод: уявити що буде в результаті невдачі, змиритися з цим, пробувати поліпшити той найгірший стан речей
4. Не дратуватися через дрібниці. Ми перебільшуємо їх значення у нашому житті.
5. Вивчіть факти. Чи станеться за законом ймовірності ця подія.
6. Якщо щось не можна змінити – змиріться. Проте, якщо існує можливість не зупиняйтеся і робіть усе можливе.
7. Ставте собі обмежувач на хвилювання( похвилююся 5 хвилин і все).
8. Не хвилюватися через події, що трапилися, адже ми не можемо змінити минуле. Потрібно спокійно проаналізувати колишні помилки, щоб не робити їх у майбутньому, потім повністю забути про них. Не намагайтеся пиляти тирсу.
9. «Наше життя – те, що ми про нього думаємо». Людина є те, що вона про себе думає.
10. Коли ми ненавидимо своїх ворогів, ми надаємо їм владу на нами – вони впливають на наш сон, апетит, кров’яний тиск, наше здоров’я й щастя.
11. Ми рідко думаємо про те, що маємо, а частіше хвилюємося через те, чого нема. Рахуйте свої вдачі, а не свої проблеми.
12. Не копіюймо інших - будьмо собою.
13. Молитва – один із виходів. Допомагає виразити словами те, що нас хвилює, перекласти важку ношу і зробити перший крок у вирішенні проблеми
14. Ніхто не б’є мертвого собаку. Значить ви живі і ви маєте щось, якщо вас прагнуть зачепити.
15. Не сприймати образи близько до серця. Ігнорувати несправедливу критику. Через свою мізерність і недосконалість люди можуть ображати тих, хто чогось досягнув.
16. Ніхто крім мене самого не винен у моїй поразці. Потрібно вміти аналізувати себе самого – самоаналіз -і працювати над цим.
17. Якщо критика обґрунтована і направлена на наше покращення – тоді варто до неї прислухатися.
18. Просіть про неупереджену, конструктивну і корисну критику і використовуйте у свої цілях.
19. Частіше відпочивайте. Перевтома викликає стрес не тільки фізичний але і моральний.
20. Як правило ми страждаємо від психічного стомлення. Хвилювання, потрясіння, емоційна напруга.
21. Потрібно вміти розслаблятися очі, руки, ноги.
22. Поділіться своїми хвилюваннями з кимось іншим. Ноша стане набагато легшою. Можна отримати пораду, досвід, знання.
23. Виконуйте справи залежно від їх важливості. Не варто хвилюватися чи ви зробили всі справи, головне, що важливі так.
24. Не накопичуйте проблеми. Виникла – вирішуйте, затягування нічого не вирішить, а тільки збільшить напруження.
25. Навчіться організовувати роботу, розподіляти обов’язки і контроль. Неорганізованість і загруженість веде до зайвого стресу.
26. Підбадьорюйте себе самі. Хто ж краще знає як вас розрадити у важкій ситуації. Дивіться ніби збоку.

картинка Vika_Unizhona