3 июня 2018 г. 10:40

В шкільні роки учитувалась сером Артуром Конан Дойлем, а з леді Малловен була знайома лише через 2-хсерійний радянський фільм "Десять негренят", знятий на одеській кіностудії, і роман "Вбивство у "Східному експресі", прочитаний взимку.

"Оголошено вбивство", четверта книга з серії детективних романів про Джейн Марпл, випала мені в березновому тесті. На відміну від Еркюля Пуаро, старенька й поважна міс мені припала до душі, вона не викликала негативних емоцій.

Книга розказує про маленьке англійське село Чипінг-Клеґорн, жителям якого досить нудно живеться й будь-яка подія привертає їх увагу й цікавість. Так і сталося з оголошенням у місцевій газеті: «Оголошується вбивство, яке відбудеться у п'ятницю, 29 жовтня, у «Літл-Педоксі» о пів на сьому вечора. Запрошуємо до участі всіх знайомих та друзів».
Це оголошення усі сприйняли, як жарт, і на, так званій, вечірці зібралась достатня кількість людей, серед яких були свідки, жертва і вбивця. З розвитком подій і, відповідно, розслідуванням місцевої поліції, якій допомагала славнозвісна міс Марпл, підозри падали на різних людей. Як це все закінчилось, сумнівів не лишається - вбивцю викрито, сімейні таємниці розкрито.