19 мая 2018 г. 21:31

30-ті роки минулого століття для України були дуже тяжкими. Колективізація, голодомор, нові порядки, які продовжували навязувати селянам. Важко людям, які виросли на землі, вклали в неї всі свої сили, віддати навіть соту частину свого поля. Далеко не всі були згодні відати все, заради примарної обіцянки гарного життя. Вони знали, что без праці в достатку жити не будеш.
Але правду селян не розуміла партія. У людей вимагали останнє, змушуючи вмирати від голоду. Хтось не погодшувався, і тоді вже помирав від холоду десь на на краю світу. Хтось божеволів, зївши свою дитину...
Та й тоді були ті, кто хотів допомогти, хто не втравтив віру в краще, хто зберіг свої почуття.
Історія кохання Варі і Андрія то виходить на перший план, то ховається за жахітливими подіями. Зізнаюсь, прочитавши десь 30% книги, я заглянула в фінал, бо за книгу навіть братись було далі. І вже дізнавшись кінцівку, стало трішечки легше читати. Тому не будут радити кожному цю книгу. Щоб за її братись, треба будит готовим сприймати історію не через факти, а через людські долі.
======
для игрл ЛЛ гугл перевел:
30-е годы прошлого века для Украины были очень тяжелыми. Коллективизация, голодомор, новые порядки, которые продолжали навязывать крестьянам. Трудно людям, которые выросли на земле, вложили в нее все свои силы отдать даже сотую часть своего поля. Далеко не все были согласны отдать все, ради призрачной обещания хорошей жизни. Они знали, что без труда в изобилии жить не будешь.
Но правду крестьян не понимала партия. У людей требовали последнее, заставляя умирать от голода. Кто-то не погодшувався, и тогда уже умирал от холода где-то на на краю света. Кто-то сходил с ума, съев своего ребенка ...
И тогда были те, кто хотел помочь, кто не втравтив веру в лучшее, кто сохранил свои чувства.
История любви Варе и Андрея то выходит на первый план, то скрывается за жахитливимы событиями. Признаюсь, прочитав где-то 30% книги, я заглянула в финал, потому что за книгу даже браться было дальше. И уже узнав конечность, стало немного легче читать. Поэтому будут советовать каждому эту книгу. Чтобы за ее браться, надо будит готовым воспринимать историю не из-за фактов, а через человеческие судьбы.