1 апреля 2018 г. 11:39

5 До дрижаків в колінах

"Сучасний детектив зі смаком містики та терпким присмаком львівської кави". Андрій Кокотюха
Зазвичай, я не читаю детективів. Ну не зовсім аж "зовсім", бо в якийсь час із захопленням поринала у моторошний світ, до дрижаків у колінах, створений Агатою Крісті та Артуром Конан Дойлем, а ще читала книги Т.Устінової, Т. Полякової, Г. Кулікової, Д.Донцової. Ой, було, було... Особливо одного теплого літа в Ялті, коли у квартирі господаря квартири я застала величезну бібліотеку отаких жіночих детективів. Ото було літо, літо з присмаком детективу. Та то було. Вже давно я не бігала темними вулицями, не вишукувала злочинця і не лягала спати із путаниною в голові та серцем зайчика. Наші українські детективи - то для мене лише В. Лис та А.Кокотюха. Ото й усе.
Продовження мене чекало у книзі Сергія Бута "Листи з того світу". Мене захопила назва, бо я ж була впевнена, що там 100% замішане кохання. Інтуїція мене не підвела. І знаєте, з першої сторінки я бігала з студентом Андрієм львівськими вуличками, скрадалась із ним по Личаківському цвинтарі, працювала у "Макдональдсі", дружила, вчилась, кохала, лякалась, сходила з розуму, відвідувала спіритичний сеанс, одержувала спадщину... я була ним - наляканим та впертим, закоханим та розчарованим, справжнім.
А ще так гарно і майстерно передано атмосферу Львова, що хочеться ще і ще ходити його вуличками, Личаківським кладовищем, де на тебе дивляться привиди з минулого, та обов'язково поспілкуватись із Андрієм, він має що розказати. Адже він - студент Політехніки, любитель старовини та розкопок, о він має нам що розповісти.
І хоч я підозрювала хто може бути замішаний у цій детективній історії, але до останньої сторінки не могла сказати точно. Це тримає в напрузі. Я це люблю!!!!
P.S. Не розказую сюжет, бо буде не цікаво.