11 февраля 2018 г. 13:45

2 Феномен ZARA

Книга, що присвячена цілком й повністю засновнику корпорації Inditex (до складу якої увійшла компанія Zara) - Амансіо Ортезі.
Поціновувачам біографій відомих і успішних людей книга сподобається. У ній можна дізнатися багато нового і цікавого про самого Амансіо Ортезу, його життя, характер і принципи, на яких вони базувалаись, невпинно рухаючись до успіху. Також можна дізнатися багато нового про саму компанію Zara і принципи її роботи. Може багато хто скаже який в цьому сенс? Але я вважаю, що всі найбільші корпорації і компанії світу досягли успіху завдяки наявності власної філософії, на якій базувалася компанія. Ця книга якраз допоможе зрозуміти філософію Zara. Також в книзі можна дізнатися про інноваційні підходи бізнесу продажів, але на жаль на сьогоднішній день - це звичайнісінька повсякденність, так як весь рітейл вже дуже активно використовує ту ж модель, яку свого часу реалізував Амансіо в Zara.
Недоліком книжці я б назвав той факт, що автор не зберігає неупередженість по відношенню до Амансіо. Вона щиро захоплюється його особистістю і його історією успіху і це простежується протягом всієї книги. Цей факт трохи відштовхує і виглядає з боку, як якась реклама фігури Ортега і його величезної бізнес-імперії. Не виключено, що основна ідея цієї книги якраз піар людини і його компанії (хоча в самій книзі сказано, що Амансіо дуже трепетно ​​ставиться до свого праву на особисте життя). В книжцы Ви не отримаєте інформації про важкі часи компанії, про труднощі та складнощі. Немає жодного слова про те, що не завжди бізнес Ортеги йшов гладко: у 1975 році подружжя опинилося на межі банкрутства – один із замовників відмовився сплатити велику партію виготовленої ними білизни. Ортезі нічого не залишалося, окрім як відкрити свій магазин. Спочатку магазин назвали Zorba – на честь одного з улюблених фільмів Ортеги Грек Зорба з Ентоні Куїнном у головній ролі. Однак через проблеми з авторськими правами дітище Ортеги незабаром отримало більш благозвучне і лаконічне ім'я Zara. Також немає згадувань якими саме методами управління Амансіо зумів в 2008 році продовжувати заробляти мільярди навіть у розпал боргової кризи єврозони, що супроводжувались загальними заходами жорсткої економії і падінням доходів європейців.