14 января 2018 г. 10:34

5 Молоко, що обпікає

Є суто чоловіча література, як, наприклад, Кутзее, а є література, яку можуть зрозуміти лише жінки. І то не завжди. От "Гаряче молоко" якраз така книга. Я дуже довго до неї придивлялася і коли побачила, що більшість відгуків негативні, а сама книга фіналіст Букера, то зрозуміла, що таки варто її прочитати. Є мати, прикута до інвалідної коляски не зрозумілою хворобою і є дочка, яка все життя доглядає за матір*ю, не маючи власного. останній шанс на видужання - загадковий лікар, методи якого часто ставляться під сумнів, але у Софії і Роуз вибору вже не має.
Ця книга - в чомусь потік свідомості двох жінок, які, на жаль, стали одним цілим. Біль не тільки зближує, часто біль вбиває, спочатку морально, а згодом і фізично. А коли людина втрачає когось дорогого для неї, вона всіма силами прикіпає до тих, хто залишився в страхі втратити і їх, не розуміючи, що подібний зв*язок, то мов омела на дереві - спочатку гине дерево, а згодом і сама омела. І тоді материнське молоко, міссія якого викормлювати і давати поштовх чтає настільки гарячим, що обпікає і повільно вбиває.
Мені було шкода обох. Софія не вміє жити, вона не знає себе. Її вже не юне, але ще і не таке доросле тіло шукає любові (як і душа), але по звичному для підсвідомості сценарію, шукає цю любов в тому, що теж буде мучити і вбивати. А Роуз настільки погрузла в своїх хворобах, що розуміє цінність кожного моменту в житті лише коли...не буду спойлерити коли.
Ця книга - надто часта історія і серед моїх клієнтів, можливо часто в простішому вигляді, але смисл той же. І часто подібні зв*язки розриває тільки смерть.

Моя любов до матері як сокира. Рубає дуже глибоко.

Так, для читання цієї книги потрібен особливий, меланхолійний і навіть в чомусь сумний настрій, але вона і правда дуже потужна і залишає сильний і довгий післясмак.

Ми оплакали своїх мерців, але ми не повинні дозволити їм відібрати в нас життя.