8 января 2018 г. 18:46

3 Доки смерть не розлучить нас

Юрко Вовк — «Доки смерть не розлучить нас»
W і M - це перші літери імен головних героїв , які у перевернутому вигляді повторюють одна одну, як дві половинки одного цілого.
Володимир народився на хуторі Капітулка, був розумним, прагматичним хлопчиком. З відзнакою закінчив гімназію, після чого вступив в ліцей з архітектурним ухилом. Жив у великій родині. Молодий патріот, котрий разом зі своїми друзями вступив в ОУН (Організація українських націоналістів) .В 1939 вступив на факультет архітектури Львівського інституту. Підтримував Степана Бандеру . Працював перекладачем у Ганса Кренке. За спробу підірвати бургомістрат відбував тяжку каторжну повинність на одній з шахт Рурського вугільного басейну . Після звільнення з табору закохався в ту саму єдину і переїхав жити в США.
Марія народилась в селі Красивому, в сімї Івана Білоуса,який воював в армії УНР під проводом Петлюри. Батько рано помер, "смоки" відібрали в сімї все,що в них було. Пережила голод 33-го на відміну від свого братика. Вчилась в медичному училищі, там і познайомилась зі своїм побратимом Миколою, котрий допоміг їй вступити в ОУН. Обійшла мобілізацію під час війни , завдяки бабусі і матері, котрі теж були причетні до ОУН. Тайком виносила ліки зі звенигородської лікарні, для допомоги в ОУН.Завдяки своїй бабусі, разом з мамою відправилась на примусову роботу у Німечині .Працювала на фермі зі свинями, де в неї закохався син господині.
Володимир з Марією зустрілися в таборі для інтернованих.
- Ні тобі, ні мені немає вороття додому,- сказала на моє запитання , яке найбільше мучило мене увесь цей час, Марійка.Але удвох нам легше буде дбати про нашу Україну, де б ми не були...
Взагалі книжку прочитала за один вечір. Дуже легко "заходить". Але нічого такого, щоб дуже зацепило. Дуже багато розповідається про саму долю героїв і так мало фактів з історії. Великої лінії любові я також не побачила. На рідну землю герої так і не повернулись , добре бути патріотом України живучи десь в США.
Оцінка 4 із 10. Читати, якщо вечір нудний.
Сподобалось пояснення назви самої книги .В кінці книги, перед самою смертю героя, він намалював в блокноті хмаринку нашої України і на межі неба і пшеничного лану написав ДОКИ СМЕРТЬ НЕ РОЗЛУЧИТЬ НАС.