kallisto_kyiv

19 октября 2017 г. 14:13

Не зовсім зрозуміло, чому назву книжки переклали саме так, бо в оригіналі воно звучить як A Dangerous Fortune - небезпечна удача чи щось таке. І це зовсім міняє сприйняття назви. Бо зі спадком читаєш і чекаєш, коли ж уже хтось помре і передать нарешті той спадок. А якщо тримати в голові слово удача, успіх, то спостерігаєш, як Х'ю як на американських гірках то піднімається вгору, то злі перешкоді тітки Августи знову і знову скидають його вниз. А ще як Мікі Міранда і його сімейка шляхом підкупу і обману тримається на хвилі, але цей успіх дуже і дуже хиткий, і врешті катюзі дістається по заслузі.

Персонажі трохи картонні, читаєш і не віриш, що хтось може бути настільки підступним, як Августа, і яка раз за разом уперто чинить свої каверзи і не заспокоюється навіть тоді, коли все вже скінчено. І Х'ю - весь такий правильний і цілеспрямований. І Мейзі, яка ще вчора була бідною циркачкою, а сьогодні її приймають в кращих будинках аристократів. Та ну, не вірю. І цей злий безпринципний Мікі, якому нічого не варто убити, задушити, обманути, аби тільки тато його не сварив.

Але загалом було цікаво, мені сподобалось.