23 июня 2017 г. 22:43

3 Канікули з містичним шлейфом

Я - велика шанувальниця сучасної дитячої і підліткової літератури. І велика в усіх розуміннях =) По віку, мабуть, вже не повинна цікавитися подібними творами, але в моєму дитинстві таких просто не було =( Запізніла компенсація.

Добре пам"ятаю власні канікули в далекому селі у бабусі з дідусем, тому кожного літа десь на самому дні серця тихо шурхотить ностальгічна хвиля. Втриматися, щоб не прочитати повість Валентина Бердта, не змогла. Й починалася вона багатообітцяюче - дотепно, весело і так правдоподібно. Та в середині оповіді все надто заплуталося й перемішалося - ком"ютерні програми, відьми, екстасенси, давні письмена і заклинання, а на закуску - коллаідер і тоталізатор. Ідея оригінальна, не нова, але цікава. Та вибухова суміш надприродного і природного мені "не пішла". Хотілося б більше дізнатися про другорядних персонажів - Оксану, Олега і Дмитрика, можливо, сільські легенди, а не польоти відьми у хмарах.

Варто похвалити ВСЛ за чудову роботу - красива обкладинка, якісне, гарне видання. Тримати книгу в руках - суцільне задоволення!
Читати дітям 8-10 років та їхнім батькам. Перші, напевне, знайдуть в повісті щось особливе і те, що не побачила я =), а другі будуть знати, що чатають і чим захоплюються їхні діти =)