5 февраля 2017 г. 02:28

Це проста і приємна книга з вміру сюреалістичною мовою. Автор відомий актор, можливо ви пам'ятаєте Остапа Бендера у радянському фільмі "Золотой теленок", ось це він. Гарний голос, векий досвід життя.
Я люблю писати довгі рецензії але на цей раз не вийде. Ця книжка є тим що кличеться великим але вкрай широким найменуванням "сучасна проза".
Вона складається з двох невеликих повістей та купки оповідань. Є роздумливі і сумні, є веселі. Якість написаного, мова автора та глибина його рефлексії намазані на нії загалом рівномірно густим шаром. Хоча треба зауважити що це тексти за близько 25 років писання.
Чарівна повість "Чернов", друга, - "На дачах" виклакала в мене під час читання неоднарозове відчуття дежавю, я вважаю що це добрий знак. Гарні оповідання "Теорема Ферма", "Бумажник Хофмана" (коротке, але чистий Кафка, поцікавтеся), "Петров День", приємна репліка з Хармса, з літературних анекдотів (забув як кличеться). Зовсім поганих речей у збірці не має, максимум що дозволяє собі автор у "падінні" це явно акторські спогади "за життя" і сміхові замальовки. Але вони теж, або зовсім короткі, або принаймні дотепні, бо писані з натури.
Немає більше чого розповісти про цю книгу. Вона достатньо гарна що б розважити вас, видана у гарній серії і іноді чи треба чогось більшого?