13 января 2017 г. 13:38

4.5 Перехитрити злодія

«Морський договір» — одне з найкращих оповідань циклу «Спогади про Шерлока Холмса». Тут знайдеться місце і закрученій історії, і цікавим особистостям, і неочікуваній розв'язці. Це одне з тих оповідань, де доказів настільки багато, що важко виділити важливі і другорядні. Внаслідок цього чим далі читаєш, тим більше заплутуєшся.

Сюжетна основа наступна. Колишній однокласник доктора Ватсона — відмінник і заучка Персі Фелпс написав листа, в якому просить навідати його, важкохворого, після нервового зриву, і привести з собою Шерлока Холмса, який би міг йому допомогти. Навідавши Персі, наші друзі стають слухачами історії, що трапилась з ним, коли він отримав секретне завдання від члену кабінету міністрів переписати важливий документ політичного вмісту. Персі з готовністю приступає до цієї важкої роботи, проте коли настає ніч, фізична втома поступово переборює його, тож він спускається за чашкою кави до охоронця, що внизу. Його він застає в глибокому сні, але раптом дзвонить дзвінок з кабінету, в якому Персі залишив недороблену копію документа разом з оригіналом. Розуміючи, що вони єдині, хто зараз мав право перебувати в приміщенні, Персі мерщій біжить назад до кабінету і застає все, як було. Окрім одного — оригіналу документа.Усвідомлючи небезпеку не лише для власної репутації, але й для політичного становища країни, Персі впадає у нервовий зрив, відходити від якого довелося кілька тижнів. І ось, Фелпс просить Холмса знайти документ, від якого залежить його кар'єра.

Що далі йде розслідування, то заплутанішою стає справа, і тим цікавішою є вона для Холмса, який цього разу мав нагоду проявити свої найкращі вміння і не змарнував її.

Одне з кращих оповідань про Холмса, на мою думку:)