17 марта 2016 г. 21:11

Лучшее на Лайвлибе

0 Найемоційніша та найтрагічніша книга за весь час

Розум загнав клин між мною і тими людьми, яких я знав і любив...

Навіть недорозвинений чоловік хоче бути таким, як інші люди. Дитина може не знати, як нагодувати себе або що їй їсти, проте вона знає голод

Дуже часто пошуки знання перешкоджають пошукам любові

картинка EwgeniyaKabluchka
Прочитавши ці цитати, ви, мабуть, не зрозуміли всю суть слів. Але перегляньте їх ще раз. Ви помітили, яким смутком та переживанням вони наповнені? На які глибоко фіілософські роздуми вони наштовхують?

Книга розповідає історію Чарлі - розумово відсталого 32-річного чоловіка, якого обрали для експерименту. Вчені-психіатри хочуть, шляхом хірургічних втручань, зробити його розумнішим.

Книжка написана у вигляді щоденника. Лікарі змусили Чарлі вести щоденника та викладати на папір своє життя для того, щоб прослідкувати зміни в його голові до та після експерименту.

Так багато всього хочеться написати... Але як тут напишеш, не розкривши сюжет книги? Доведеться обережно викласти своє враження після читання "Квітів для Елджернона".

Хочу почати з того, що мені так жаль Чарлі Гордона! Я немов побувала в шкурі розумово відсталої особи, поглянула на світ її очима . Відчула на своїй шкірі всі докори та образи нормальних людей. Дуже корисний досвід. Після цієї книги розумієш - що ж відчувають "такі" люди у суспільстві, у сім"ї.

Вся книга побудована на протиставленнях: геній протиставляється "дебілу" (вжито як діагноз), розум порівнюється з емоціями. А найцікавіше те, що ці всі чотири іпостасі поєднані в одній особі. І кожна проявляється по-різному в певні періоди життя.

Дуже емоційна книга. З трагічним кінцем. Прочитавши її розумієш всю трагедію "нерозумних" та геніальних людей. Усвідомлюєш всю жорстокість світу до таких осіб. В деяких ситуаціях впізнаєш себе. Цю книгу потрібно прочитати навіть для того, щоб змінити своє ставлення до "особливих" людей.

Для себе я зрозуміла ось що: тупий ти або занадто розумний - люди відносяться до тебе однаково.