GraceMime

28 июля 2015 г. 14:08

Дехто з дорослих вважає, ніби перше кохання можливе десь у тринадцятилітньому віці, у класі сьомому, і ніяк не раніше. Але це не так.

Про цю книгу я дізналася на сайті "Читомо" із статті про літературу для дітей та підлітків та її стан в країні. І захотіла прочитати.
Перше, що впадає в очі - якісь видання. Оформлення, папір, ілюстрації, колір обкладинки - супер! Тримати в руках - одне задоволення, не те, що читати.
Трохи важко звикала до скандинавських імен (це моє знайомство із норвежцями), але хіба на це звертаєш увагу, коли йдеться про перше кохання, таке щире і незрозуміле у 10 років. Мила, наївна історія. Але авторка делікатно торкається проблеми правильності вибору і конкуренції. Чи вартує досягнення цілі застосування будь-яких, нехай і не дуже чесних, методів. І до яких наслідків може привести така поведінка.
Типажі героїв різні й цікаві: Анна - дівчинка зірвиголова, що швидко бігає, добре ховається, ще й в бійці не поступається хлопцям; Беата, яка живе на суцільних заборонах в охайному домі, де все і всі перебувають під пильним контролем бабусі; надто опікаючий батьком Кнут; Уле, що в сьомому класі захоплюється азартними іграми...
Такі речі читати обов"язково. Щоб краще розуміти, що робиться з нашими дітьми, що хвилює їхні маленькі серця, якими думками і переживаннями наповнені їхні голівки. Щоб періодично згадувати - ми були такі самі. Щоб добре пам"ятати - для кохання нема вікових обмежень, а воно таке непередбачуване, і вміє відкривати нас самих із зовсім несподіваної сторони. Особливо, якщо воно перше - чисте, незаплямоване досвідом, з першого погляду і ні за що, а просто за те, що він Є...

Старий Лев видає чудові книги! Я он на цю теж заглядаюся... і ніяк не можу наважитись)
якщо скандинавська література сподобалась, то ще можеш ось цю читнути Мария Парр - Вафельное Сердце - вона дитяча, але така вже хороша)

Дякую, прочитаю обов"язково. Я люблю дитячі книжки. Відволікають від похмурих думок. Це смішно трохи, бо мені майже 30 і я з задоволенням читаю такі речі. В 15 була набагато серйознішою;)))

До речі, я "вафельне серце" замовила в Книгарні Є в украінському перекладі, тільки куплю - зразу візьмусь до читання.

Ой, у мене в місті на днях відкрили Книгарню Є))

Дуже крута книгарня за асортиментом! А от ціни там кусаються. Я туди ходжу у рамках власної програми "антистрес" ;) Часом вони проводять творчі вечори і зустрічі із письменниками, що теж великий плюс.

Там є книжки ВСЛ, що мене найбільше радує))