28 ноября 2023 г. 22:24

0 краще б це була фантастика, ніж дійсність

Книга розповідає історії різних людей, які так чи інакше постраждала від Чорнобиля.
Для мене книга дуже двозначна. З однієї сторони почуття жалю, втрати, болю. З другої нерозуміння. Як так? Як люди так примітивно відносяться до свого здоровʼя та життя.

Коли перед людиною стоїть вибір: життя тисячі людей чи гроші?.. людина обирає гроші. Бо кожен думає тільки про власне життя і не мислить глобально. Скільки житів можна було врятувати, якби люди керувались совістю, а не грошима… скільки горя ми могли би уникнути. Але сталось, як сталось. І ми, наші нащадки повинні будуть жити з цією катастрофою. Тому що наслідки її не зникнуть навіть за тисячі років.
 Інколи мене обурювала поведінка людей. Вони продовжували жити на місці, де радіація вбивала, продовжували їсти та пити те, що вбиває. Їм пояснювали, що це катастрофа і потрібно тікати, але їм було все рівно. Чому? Примітивне мислення людей того часу. «Якщо я того не бачу, значить того не існує. Радіації не видно? То відчепіться від мене!! Я буду жити так як раніше. І все рівно мені на смертельну небезпеку». Це обурювало. Але тих людей і шкода….

Рекомендую. Цікаво, страшно, захопливо. Про Чорнобиль варто знати, говорити. І головне - ПАМʼЯТАТИ.