22 июня 2014 г. 23:44

Україна в огні - скільки трагічних сторінок було в історії моєї рідної, найкращої в світі України! Не порахувати.
Одна з них - Велика Вітчизняна війна. Саме вона забрала мільйони життів, скалічила людські долі, українську землю.
Геніальний Олександр Довженко в своєму творі "Україна в огні" розказав про страждання наших дідів, прадідів в страшні часи війни.
Історія жителів одного села - Тополівки - так схожа на історії інших регіонів України під час війни. Страждали люди, страждала Україна. Українців розстрілювали, багатьох відправляли на роботи в Німеччину, хати палили. Проте ми - незламний народ, нас не злякати вбиствами, смертями, паплюженням нашої гідності.
"- Україна, Україна! - Хрипів Людвіг, оглядаючись навкого. Водянисті очі його світились захопленням.
- О, страшна земля...
- Фатер!
- Не гарячись! Ти думаєш, уже все скінчено. Не так просто. Це народ...
- Ми знищимо його.
- Хлопчику мій, я тікав уже в одних підштанниках в вісімнадцятому році.
- Час був інший.
- Час інший, а народ той же. Я вивчив його історію, їх життєздатність і зневага до смерті безмежні." - так сказав про наших земляків Ернст фон Крауз, один з героїв книги, своєму сину Людвігу.
Вразила розмова батька та сина фон Краузів, коли Ернст розповідав сину про українців. Цитати з цього діалогу стосуються і нинішнього стану держави. Зараз Україна також у вогні - з листопада 2013 почалася чергова трагічна сторінка історії - жахливі вбивства простих людей, напад окупанта на нашу землю, постійні провокації. Єдина відмінність між ВВВ та війною 2014р. - в першому варіанті на Україну напали чужі, німці, а в другому - колишній "родич". Я не можу не порівнювати роки ВВВ та події в Україні в 2014 році, особливо коли читаю такі цитати:
- У цього народу є нічим і ніколи не прикрита ахіллесова п'ята. Ці люди абсолютно позбавлені вміння прощати один одному незгоди навіть в ім'я інтересів загальних, високих. У них немає державного інстинкту...Ти знаєш, вони не вивчають історії. Дивовижно. Вони вже двадцять п'ять літ живуть негативними лозунгами одкидання Бога, сім'ї, дружби. У них від слова "нація" остався тільки прикметник. У них нема вічних істин. Тому серед них багато зрадників...От ключ од скриньки, де схована їхня загибель. - саме так, в нашій державі повно зрадників, які отримують прибутки від ворогів і не зважають на людське горе.
Так не підкорятися і так умирати, як умирають українці, можуть лише люди високої марки Коли я дивлюсь на їхню смерть, я тремчу от жаху. - люди справді готові йти на смерть за Батьківщину. Це ясно було зрозуміло під час нинішніх подій.
Хай наші ідіоти брешуть у газетах які завгодно дурниці про їхню тупість і тваринне ставлення до смерті, ми з тобою повинні знати правду. - багато ЗМІ зараз розповсюджують неправдиву інформацію.

Але все ж маю надію, що ми, українці, вистоїмо. І цей 2014 рік буде останнім, коли Україна у вогні. Адже ми б'ємося за те, чому нема ціни у всьому світі, - за Батьківщину. і обов'язково переможемо. Після чого забудеться і ненависть, і горе, і знову розцвіте земля наша в добрі і згоді, і будемо добрими, як були, ще добрішими станемо..