Googol

по всему понемножку

27 июня 2023 г. 16:08

2.5 Кохання із флером радянщини

Я не дуже люблю романи, що побудовані виключно навкруги почуттів, але "Місто" Підмогильного мені сподобалось, тому вирішив спробувати. і "Невеличку драму".

Українська мова твору чудова. Хоч другорядно йде тема несприяйняття українізації в ранніх Совєтах та насмішки над нею, проте контекст, коли був написаний твір, повністю згладжує негатив, який міг би виникнути. Українська показана як немодна мова села, інтерес до якої у суспільстві чомусь виріс. І хай так.

Любовна лінія багатогранна і заплутана. До головної героїні залицяються ціла купа чоловіків. І їхні прояви уваги надто відрізняються: від глибокої френдзони до сталкерингу, від хворобливої пристрасті до зверхнього та мстивого бажання начальника. Обирай на будь-який смак.

Проте самого сюжета як такого немає. Все крутиться навкруги почуттів та залицянь. Той прийшов в гості, Марта його відшила. Далі наступний прийшов в гості, Марта з ним любенько побалакала. І все таке ж до самого кінця.

Особисто мені не зайшло, але вважаю, що книга сподобається читачам, які люблять у літературі саме акценти на емоціях та почуттях.

5 з 10.