7 мая 2023 г. 22:13

4 Спойлер В кінці нагадує збірну солянку

Третій роман із циклу про міс Сапсан, її команду і не тільки. Після того, як їх обдурив злий брат міс Сапсан Коул, Джейкоб і Емма йдуть слідом за своїми викраденими друзями до Диявольського акра, небезпечної вікторіанської петлі. Поза містом, що занепадає, стоїть фортеця Коула: вежа, що охороняється і оточена киплячою рікою. Переживши жорстокий напад, Джейкоб і Емма опиняються під опікою містера Бентама, який є і братом Коула, і міс Сапсан, ув’язненого Коулом у власному домі. Пан Бентам створив пристрій, який забезпечує безпечний прохід до незліченних петель по всьому світу з коридору з дверима всередині його будинку. Він розповідає Джейкобу, що справжнім бажанням Коула є використання цього пристрою, щоб знайти бібліотеку душ. Це місце, де містяться найдавніші та наймогутніші незвичайні душі, видимі лише певним дивним особам, які називаються бібліотекарями, у втраченій петлі Абатон. Джейкоб дізнається, що він може бачити глечики з душами. Також у книзі він з Еммою знаходять міс Сапсан, іншу імбрину та їхніх викрадених друзів. Коул вважає, що здатність Джейкоба бачити ці душі ідентифікує його як бібліотекаря душ, що робить його єдиним, хто може зібрати глеки душ з Абатона. Зрештою, Коул захоплює Джейкоба і загрожує йому, а в бібліотеці душ розгортається епічна битва.

Це динамічний роман, місцем дії якого є  нетрі Диявольського акра. Як і більшість трилогій, ця третя частина дозволяє читачам глибше зануритися в таємниці Дивного світу та справжню природу його людей. Трилогія Міс Сапсан належним чином завершена. Я мало читаю фентезі і не завжди відразу вловлюю і розумію як працює фентезійний світ Ріґґза. Перша частина, залишається для мене найкращою. Автор в кінці дає надію і як завжди закінчується роман на найцікавішому місці.