sireniti

Эксперт по выращиванию банок с огурцами

18 апреля 2023 г. 09:53

5 Роки безжальні, як і весь всесвіт

Я навіть не знаю, як приступити до рецензії. Адже це щось неймовірне! І, як писала моя подруга Іра Trepanatsya , це одне з найкращого, прочитаного в цьому році.
Нова інтерпритація так ніжно любимої повісті в жанрі мешап. Містика, жахи, і трохи все такого ж сумного нечуй-левицького гумору.

Місце події - все ті ж мальовничі Семигори. Персонажі - теж знайомі. Та є одна новина. Кайдашиха - завезена сюди тоді ще молодим Кайдашом після великої війни з Московії, - темношкіра, та й до того ж знається на вуду. Сини теж пішли в неї, а тому стали як би диковинкою для села. Але до цього з часом звикли, як і до жахливих подій, що відбуваються повсякчас.
А жителі села ось уже 28 років воюють із зомбі, що появилися після великої перемоги над московітами, коли знищено було тисячі вояк, а ще більше раптом перетворились на зомбі, і були відгороджені від української землі величезним муром. Та українські села теж мають своїх живих мертвяків, в вже навчилися воювати проти них тлін-порошком, який виготовляють з самоцвітів, зібраних у лісі. Ти й оглянутися не вспієш, як померлий вчора добрий сусід може напасти на тебе сьогодні із зловмисною ціллю, і ти сам перетворишся на нечисть.

Невелика повість, але за подіями не встигаєш. Смерть, кров, неочікувані скачки сюжету. Іноді я поверталась до прочитаного, бо не могла повірити, що ось саме тут, саме так накрутив автор.
Тут ще проблема в тому, що живі небіжчики ополчилился на старого Омелька, тому що той вбив їхнього недоімператора. От і чекай тепер нової хвилі зомбі з їхньою помстою.
А вона вже не за горами, і просто в буквальному розумінні, адже кляті зомбі лізуть з самої церкві, з підполу, з підкопу… так, зрадників і засланих козачків вистачало в будь-які часи.

Але вистачало і тих, хто не боявся боронити рідну землю від навали нелюдів.
І боролися, і клали душу, й тіло у боротьбі, ангелами злітали в небеса, вовками ставали на землі, за кожний глоток свободи, за кожен клаптик своєї землі.
Це не просто фантастика. Для мене це події сьогодення.
Чудова книга! Страшна, але чудова. Горджуся нашими сучасними письменниками!

Іра Trepanatsya , дякую, що спонукала мене до покупки бумажної книги.

Тех работы добрались и до черновиков. Мало того, что опубликовалось только половина рецензии, но ещё и черновик её пропал, пишет только, что я смогу опубликовать новую рецензию через месяц. Ну что за фигня!

Так эту отредактируй допиши

Да уже в процессе. Но отвлекли меня.

Я очень рада появлению этой книги в принципе и то, что тебе она тоже понравилась)). У меня есть еще одна книга автора, про космос.

И я рада. Ещё раз спасибо. Про космос? Фантастика?

Осталось чуть-чуть потерпеть.

Терплю)

Но сегодня изрядно понервничала.
Черновик, убедилась, сохранился. Нажала опубликовать, долго думало, но, оказалось, что опубликовало только половину текста.
Зашла проверить черновики, а черновик именно на эту рецензию пропал. Утро было испорченным.

Видимо черновик не сохранился полностью. А после публикации он исчезает, да. Напишу, чтобы проверили черновики.

В том и дело, что я проверила - сохранился.
Аа! Уже неважно) написала повторно, по-другому немного.
Но спасибо за участие)
Это вчера у меня день был такой. Всё валилось из рук. Даже шишку себе набила на голове)

Хорошо, что вчера закончилось)

Для меня точно)

Что-то необычное...
А черновикам давно нет моей веры, сохраняю в ворде, когда надо)

Очень необычное.

Да тут даже не сохраняла, вернее, не совсем сохраняла.
Первую часть рецензии написала вечером. Вторую дописала утром.
Нажала опубликовать - опубликовалась только вечерняя часть. Что очень странно.
Пошла исправить в черновике, а его нет.

классика лл к сожалению((

С черновиком жесть, обидно :( Тем более когда реально хочешь поделиться мыслями(
Но зато книга крутая :))

Угу( до сих пор обидно.