4 апреля 2023 г. 20:44

4 Про сумніви у собі, прийняття того, ким ти є, ризик, вибір та проблеми старіння/смерті

Закінчивши першу частину, я відразу зрозуміла, що читатиму наступні, тобто це друга частина серії про дивних дітей.

Ріґґз заповнює деталі роману, додаючи тварин, які розмовляють і більше дітей, які володіють магічними здібностями.
Щоб врятувати свою улюблену міс Сапсан,  яка скоро повинна назавжди стати птахом — Джейкоб і його молоді (за тілом, якщо не за віком) товариші кидаються крізь часові петлі до Лондона. Світ диваків у серйозній небезпеці, і наша різношерста група бореться за виживання в цьому небезпечному світі, подорожуючи петлями, зустрічаючи інших диваків, уникаючи пасток, і все це заради порятунку своєї імбрини.
Зростаюча прихильність між Джейкобом і доброю чарівницею вогню Еммою відіграє вирішальну роль у сюжеті. Після жвавого раунду погонь, захоплень, втеч і вибухів, увінчаних нищівним розворотом, ці двоє будуть відділені від більшості своїх союзників, але з новим талантом (Джейкоб), який може врятувати від всемогутніх ворогів. Кінцівка вийшла незакінчена, натяк на те, що продовження (третя частина) чекає на вас.
Як і раніше, автор пише свою історію частково навколо загадкових вінтажних трюків або портретних фотографій, у тому числі двох чоловіків (трупів?), які ділять ліжко зі скелетами, собаки, що курить люльку, і витріщеної дівчини з величезною дірою в животі. Хоча в цьому плані тут менша новизна, ніж у першій частині, фото все ж додають виразно моторошні нотки (навіть якщо тема ніби комічна) до історії, яка вже добре укомплектована пожирачами душ і монстрами зі щупальцями.
Роман вийшов дуже динамічний, події швидко розвиваються, не встигаєш розгледіти героїв. Сюжет більш насичений, ніж у першій книзі.
Десять дітей з першої частини розкриваються більше, ніж у першій частині.   Ріґґз подбав про те, щоб якнайшвидше визначити їхні характери: Джейкоб (лідер, сміливий, але людяний), Емма (запальна та віддана), Бронвін (з материнською здачею і надзвичайною силою), Єнох (цинічний і трохи підлий), Горацій (боягузливий, але добрий), Г’ю (недооцінений), Мілард (мудрий і розумний) і Оливка (ніжна і наївна). Він також подбав про те, щоб у кожного був момент, коли можна довести свою користь.