LeRoRiYa

Тысячи жизней вместо одной

7 декабря 2013 г. 22:20

Я працюю пікселем

Саме цими словами починається перша прочитана мною книга Марини та Сергія Дяченків . Я знала , що таке піксель , тому мене ця фраза зачепила - жива людина - квадратик , крихітна складова картинки?
Звичайно , я набагато раніше , ніж прочитала , послухала пісню Руслани і подивилася кліп.

В нашому місті енергетична криза. Не вистачає енергії життя - палива для людей. Ми - синтетики. Ми отримуємо силу життя через роз'єм, по дротах. Але кажуть, що в нашому місті є й інші люди. Кажуть, їм підкоряється енергія стихій. Вони добувають її силою дикого ритму. За це їх переслідує енергетична поліція. Сьогодні я йду за дикою енергією, і я знайду її, або загину

Ці слова звучать у вступі перед самою піснею . По суті , вони і передають початок сюжету. Головна героїня - Лана - піксель . Щовечора вона танцює в певному ритмі , з тисячами інших , і танець цей бачать всі. Якщо хоч один піксель зіб'ється , картинка і ритм порушаться . Покарання буде суворим. Нема пакета з енергією . А це означає смерть.

Люди говорять про Диких , яким не потрібна енергія , тому що у них є своя.
Люди шепочуться про Завод , де всі щасливі тому, що там немає обмежень в енергії.
Люди думають , що на вершинах покинутих хмарочосів зовсім інше життя .
Люди бояться енергетичної поліції , а часом у місті з'являється таємничий Хтось, з яким не в силах боротися ніхто.
Люди часом здійснюють самогубства від безсилля.

Відмовитися від цього животіння , шукати Диких - безумство і ризик. Але що , якщо Лана - НЕ синтетик , а Дика ? Або навіть більше , ніж просто Дика ?

Я не знайшла в цій книзі ніяких огріхів . Стиль заманює і не відпускає . Ти бачиш все немов на власні очі. Ти проживаєш кожну емоцію. Криза . Ритм . Спалах . Енергія . Рух . Бажання жити серцем. Прагнення врятувати тих , що животіють внизу. Чи під силу це комусь ?
Кінець несподіваний .

А ми , хіба у нас самих є енергія в серцях ?

По суті , в цій книзі відображено те , що зараз відбувається . Небажання жити. Тупе існування без сенсу. І іскри , рідкісні іскорки начебто Лани ... Хочеться вірити , що таких ще досить багато.
Мені здається , я така. Я не звикла здаватися. У моєму житті є сенс , енергія життя і бажання жити.
Сподіваюся , що серця людей, що втратили це бажання , можна запалити . Ця книга може допомогти впоратися з будь-якою депресією. Моя улюблена книга у Дяченків .

І навіть маленький піксель може змінити долю цілої картини , пам'ятайте це .

Гарна рецензiя. I, мабуть, зараз дуже "в тему". Дякую!

А я дякую вам.

Думки просто один в один. Дуже люблю цю книжку - раніше часто її перечитувала.

Я також перечитувала, причому обома мовами - і українською, і російською.