24 декабря 2022 г. 07:25

Що робити, коли твоя країна почала сповідувати ідеологію фашизму? Коли на твоїх очах ця чорна чума поглинає все навколо. Коли люди, з якими ти зростав, навчався, працював стають одержимі цим.

Втекти, залишився все рідне і близьке?

Стати як усі, "захворіти" разом з ними?

Чи жити з цим, перебуваючи весь час у відчаї, що нічого не можеш змінити? А потім каятися усе життя...

Саме такими роздумами пронизана ця книга.

Ми познайомимося з сім'єю Фемілів, що живуть у післявоєнний Німеччині. Промайнуло 13 років після закінчення Другої світової війни. Життя стабілізувалося і йде далі. Хтось все забув, хтось покаявся, а хтось зробив вигляд, що покаявся, і прагне не повертатися до "неприємної" сторінки історії.

Старий Фемель святкує свій 80-й день народження. Привітати його прийде вся родина і, чекаючи гостей, згадує все своє життя - як він, молодий, талановитий архітектор, спроектував неймовірної краси храм; як одружився на чарівній дівчині; як народжувалися його діти; як він мріяв на старості років стати патріархом величезної родини.

Потім Перша світова війна, служба офіцером, смерть маленького сина.

А далі, він спостерігав, як його країну охоплює ще більше зло. Як ця темна сила проникла в душу старшого сина - і він став відданим офіцером Третього рейху. І як молодший чинив супротив цьому, та все одно опинився на війні, тільки, непіддавшись чумі, зумів залишитися людиною.

Ось така трагедія однієї сім'ї, що тісно переплелась з трагедією країни та всього людства.

Ця книга буде цікава тим читачам, які прагнуть познайомитися з різними думками та точками зору стосовно Другої світової війни, любить аналізувати історію й самостійно робити висновки.