7 декабря 2022 г. 00:21

В цій книзі незвичне все - назва, сюжет, емоції від прочитаного...

Згадайте історію про Аладіна; уява відразу перенесе вас у стародавній Багдад, де повно магії, де є чарівна лампа, джин та літаючий килим. А тепер уявіть таке у нас час. Правда, розум відмовляється все це поєднати? Ну як можна поставити поруч джина і нанотехнології?!

А от Салман Рушді зумів, і написав дуже неординарну казку-притчу.

Якось, між нашим та магічним світом з'явилася шпаринка. І через неї до нас потрапили джини. А це достатньо хитрі та підступні створіння, та й весь людський рід не дуже полюбляють.

Вирішили вони знищити наш світ - і всюди почалося творитися казна-що.

На щастя, у магічному світі була і наша захисниця - принцеса Джині.

Колись, багато сторіч тому вона закохалася в одного земного мудреця-філософа. Та так сильно, що залишила свою домівку і почала жити серед людей.

Від їхнього союзу народилися діти. Так Джині стала праматір'ю деяких сучасних людей, які розселилися по всій земній кулі, і нічого не знали про своє магічне коріння.

Коли утворилася щілина і темні джини потрапили у наш світ з бажанням знищити людство, принцеса Джині стала на захист своїх нащадків.

І почалася велика битва між добром та злом. І тривала вона 2 роки, 8 місяців та 28 днів, або інакше кажучи 1000 і 1 ніч.

Цей роман-притча в казковому антуражі та з легкою іронією чудово ілюструє проблеми сьогодення, наш світ з його жорстокістю та тиранією, з високими технологіями та недбайством, з "іграшками", які можуть знищити все живе навколо.

Нащадки Джині прийняли бій та перемогли темні сили. Після тієї битви на землі запанував мир, спокій, розсудливість.

Сподіваюся ця книга буде пророча. Бо здається темні джини вже на всю розігралися у нашому світі...