AZoyaV

3 мая 2022 г. 21:33

4 Любов може врятувати Світ, любов собаки може врятувати життя

Довго відкладала читання даної історії через те, що перша книга автора наприкінці викликала сльози та смуток. Напевно, вам також важко дивитися фільми і читати розповіді про тварин, де присутні сумні сюжетні лінії? Чого тільки варті «Марлі та Я», «Бойовий кінь», «Балто», «Бейб. Чотириноге маля» та інші. Але, найгіршим стало те, що дана книга - це продовження першої. Та постривайте – усе по порядку…

Чудовий пес, на ім’я Дружок «врятував життя» своєму найкращому другові Ітану, але час плине і його допомоги потребує вже інший маленький герой в сім’ї. Клеріті – онука Ітана. Маленьке янголятко тільки-но навчилася ходити та потребує постійного нагляду, але, на жаль, її мамі не до неї. В неї набагато більше «важливіших» справ, ніж піклування за дитиною. Наш песик «бере справи» у свої лапи. Однак, щастя малечі не входить у справи жінки, що зветься «мамою». Одного дня, вона спричиняє гучну сварку та розлучає дівчинку з її рідними. А найжахливіше те, що навіть Дружок тепер не зможе захистити дитину від схибленої жінки. З важким серцем собака покидає цей світ, але всесвіт подарує їй другий шанс для спасіння маленького життя.

Усю цю історію, автор давить і давить на сльозу, але Брюсе – це ЗАНАДТО. Так, зрозуміло, що життя Клеріті було одним суцільним психологічним приниження, враховуючи її самозакохану і нестерпну мамцю (Боже, як же вона бісила. Це той випадок, коли хочеться віддухопелити людину або дати «смачного ляпаса»). Тільки-но, щось починає налагоджуватися автор додає ще пару ложок дьогтю. Ну, не може бути все настільки погано. Під кінець оповіді, я вже була не в змозі читати ці знущання з людини. Якщо ж загалом брати розповідь, автор вказує на багато реальних проблем: булімію, онкологію, незрілість дорослих людей, відстороненість від психологічних проблем, страждання дітей в жахливих сім’ях, нездатність людей дозволити собі бути просто щасливими. Кінець книги, на мою думку, був більш щасливіший ніж в першій частині. Хоча, можливо, хтось буде витирати слізки.

«Собаки – це янголи, яких Бог послав на землю, щоб допомагати людям» - Брюс Кемерон. «Подорож собаки».