6 апреля 2022 г. 09:37

Кілька студентів-філологів Запорізького університету вирушають у етнографічну експедицію до Закарпаття. Тут, у кількох загублених серед гір та давнього лісу селах, вони мають зібрати перлини місцевого фольклору. Цікаво, що компанія підібралася дуже специфічна: майже всі семеро тією чи іншою мірою відрізняються від студентського загалу, такі собі аутсайдери. Мар’ян – холодний красунчик, який не зрозуміло що робить на філологічному. Наталка – циганка. Віка – татуйована бейба з волоссям кислотного кольору, а батьки ж в неї таки чемні викладачі. Рита – маленька задирака і пакосниця з гострим язичком. Катя – товста і неповортка, постійно всім та всіма незадоволена. Ліка – повна протилежність Віці, струнка красуня із діамантами у вушках, із заможної родини, нащо їй та філологія? І Сабріна… Точніше, Аліна. Але Сабріна – то її сценічний псевдо на сцені стриптиз-клубу. Очолює всю цю різношерсту сімку – Орест, талановитий вчений і ректорська надія, який за віком не надто далекий від своїх підопічних. Ще у поїзді у всіх закралися непояснені бентежні відчуття небезпеки. Зачувши куди саме вони прямують, місцеві відмовляються їх везти та всіляко відмовляють. Знайшовся лише один водій, який зголосився підвезти молодь у старий закритий пансіонат. Кажуть, що 20 років тому, тут сталося щось страшне і всі відпочивальники зникли… Але у 21 столітті хто повірить у старі казки? Тим паче, коли ти молодий, «просунутий» та повний знань :)

Вже від самого початку зрозуміло, що етнографічна експедиція у дикі місця Закарпаття, будинок із «минулим», відношення місцевих – то не просто так. А що в нас у Закарпатті? Правильно, упирчики. Так, так, наші молоді пошукальці зустрінуться з цими кровавими ненажерами. Але не тільки кровопивцями повниться ця земля. Стара легенда та давнє чаклунство зберегло до наших часів не лише місцевого володаря Золтана, а ще й давньоєгипетську жрицю Хенхенет. Цікавий поворот, чи не так? Саме ось це поєднання з Давнім Єгиптом виявилося дещо незвичним і… ну, не знаю, малойомовірним. Я готова була повірити у багато чого, але не у єгипетських богів в Україні :)

Загалом, досить нормально, щоб скоротати час. Тільки любові забагато :)