14 февраля 2022 г. 22:52

5 "Гастролі ботанічного саду замовляли?"

"Рослини-прибульці.  Як борщівник та амброзія захоплюють Землю" Олексій Коваленко @vikhola.ua @dovkolabotanika

Не тільки люди бувають окупантами, рослини з цим теж добряче справляються. Та і крім жахливої шкоди для екосистеми привносять життя людини ще декілька "невеликих" проблем.  От, наприклад,  амброзія така гарна рослина, а  скільки алергій приносить для людей в радіусі 100 кілометрів. А от борщівник так взагалі залишає "приємні сліди"на шкірі, які потім лікувати місяців 4-5.  А от клени шкодять "лиш" екосистемам, або ж щириця "лиш" урожаю.

Навіть ботаніка буває цікавою. Головне правило: вміти цікаво розповісти!  І у Олексія Коваленка це чудово виходить. Нова книга ботаніка про рослин, які  "народилися не на цьому районі", набагато колоритніша та яскравіша, ніж перша "Фрукти проти овочів". Кольорові ілюстрації,  меми та саркастично-іронічний текст чудово скомпоновані разом. Книга вийшла насичена, цікава та трохи ексцентрична. Мені, як ярому противнику ботаніки ще зі школи (взагалі не моя тема), мега сподобалося.  Дайте ще!