18 января 2022 г. 00:02

5 Зелене світло Метью Макконагі (читатити без паузи і тире)

Хотіти - не значить потребувати
Потребувати - не значить хотіти
Навіть не знаю з чого почати цей відгук.  Завжди важко писати про те,  що залишило певний слід у твоєму житті, таких книг небагато,  але ця - одна із них.
Зелене світло - це незвичайні мемуари відомого актора Метью Макконагі в яких він трохи з гумором,  трохи з іронією розказує про своє життя, просто,  без прикрас. Але не поспішайте відносити цю книгу до звичайних автобіографій, це зовсім інше, ні на що не схоже зізнання собі та усьому світу,  дорослий погляд назад у пережите,  добре засвоєні життєві уроки, якими автор ділиться з нами.
Чому зелене світло?  Зелене світло у нашому житті це певний сигнал до руху чи певної дії (як зелений колір світлофора означає що ми можемо переходити дорогу). Автор вчить нас не просто ЧЕКАТИ такого світла,  а СТВОРЮВАТИ його самим, нашими вчинками,  думками та діями.
У Метью було дуже цікавий та насичений життєвий шлях, і він ділиться з нами його частинкою. У книзі можна прочитати і про його "веселу" родину,  поїздку до Австралії та перші кінопроби,  як він прийшов до акторства та як розвивав себе у цій сфері. Щоправда, такої інформації тут зовсім небагато, зважаючи на значний акторський досвід, особисто мені хотілося б більше  почитати саме про зйомки у кіно,  якісь цікаві історії що траплялися під час зйомок з ним та його родиною (він завжди брав її з собою).
Майже кожна сторінка книги містить окремо винесені думки,  вірші,  філософські роздуми автора про нас у житті та про життя у нас самих. Це ніби невеликі польові замітки,  мимолітні думки яким пощастило бути занотованими.  Особливо мені запам'яталося та назавжди відкарбувалося у пам'яті невелика замітка про "Неймовірно". (не буду спойлерити тапсувати задоволення тим хто планує читати)
Ця книга - свіжий погляд на наше життя, і як сказано на обкладинці її не треба прочитати - її потрібно прожити,  пропустити через себе та зберегти як один великий, важливий життєвий урок.
Особисто для мене ця книга стала однієї із знакових у житті. Завдяки їй стався поштовх,  в мені спалахнуло саме те "зелене світло". Вона допомогла знайти ціль у житті, зрозуміти чого я насправді потребую а чого лише хочу.
Звичайно, тут є декілька недоліків,  але читаючи, ти закриваєш на них очі та просто не помічаєш. Моя оцінка, звичайно - 5/5❤. Раджу усім і кожному!