zadnipriana

15 января 2022 г. 10:54

#Татовдекреті своєю обкладинкою і першими кількома розділами справляє враження книжки більш розважальної, ніж гостросоціальної, але потім сторінка за сторінкою стає зрозуміло, що ж саме хоче донести нам автор.

Ні, не те, що всім татам обов'язково треба йти в декрет. А те, що догляд за дитиною — справа обох батьків, а не лише матері. І той факт, що татусь з малям в суспільстві викликає захват і захоплення, а мати — не викликає нічого, бо ж так треба, і чіпляє автора.

Кілька ідей з книги:

розділ ролей, де мама з дитиною, а тато — працює — соціальний, а не природній. Природа не закладала жінкам сидіти з дітьми.
постійна двоїстість почуттів — те, що супроводжує всіх батьків: від відчуття безпорадності до відчуття безумовної глибокої любові.
справжні партнерські стосунки — ті, в яких немає поділу на жіночу та чоловічу частину в догляді за дитиною.

Книга написана 2013 року. Відтоді в юридичному полі виникли деякі зміни, зокрема:

️чоловік має право на додаткову 2-тижневу відпустку у зв'язку з народженням дитини
️чоловік може оформити декретну відпустку

️АЛЕ

Чи багато змінюють зміни в юридичному полі? Чи багато людей в Україні — як чоловіків так і жінок — взагалі мають можливість оформити оплачувану відпустку, декрет?

Чи багато жінок — на практиці, в реальному житті, не в теорії, де більшість звісно ж за рівноправ'я — погодяться на те, щоб чоловік лишався вдома, в той час як самі будуть займатись роботою? І не так, як це було у автора, коли жінка працювала вдома (в жодному разі не знецінюю його досвід, але все-таки робота в офісі від ранку до вечора і вдома — має свою специфіку), а по-іншому: коли жінка зранку йде на роботу, а чоловік займається хатніми справами.

У мене в оточенні таких мало)
Хоче трапляються поодинокі приклади в інтернеті.

Книга загалом при вибір — таким, яким він був в 2013 році. І хоча ми зробили крок вперед як країна юридично, я не впевнена, що це багато змінює на рівні сприйняття.

І взагалі все, що стосується дитини, на мій погляд, має бути обговорено на старті, до народження: і розподіл обов'язків, і кар'єрні перспективи обох батьків і шляхи її збереження, настільки, наскільки це можливо