24 декабря 2021 г. 17:01

5 Справи, на розкриття яких витрачалися роки, опиняються перед читачем у вигляді квінтесенції ключових епізодів у кожній з них.

«Покарання» - незвична збірка оповідань .В ній об’єднано реальні справи з практики провідного німецького адвоката Фердинанда фон Шираха.

12 історій. Кожна відрізняється лаконічністю форми та раптовістю подій. Всі по-своєму здивували мене. Враження від них залишилося різне – від шокуючих мотивацій до нерозуміння деяких злочинів.

Особливу роль в цій книжці займає психологізм. Автор не має на меті засудити або виправдати тих чи інших фігурантів справ, він дійсно залишається лише оповідачем. Деякі оповідання особливо вразили мене.

Історія «Не той бік».
Головний герой колишній успішний адвокат Шлезінгер і він майже все втратив через згубні звички. Йому випадає останній шанс реабілітуватися, та справа видається надто складною. Мертвий чоловік, у вбивстві підозрюють його дружину. До того ж, головна підказка яку отримає адвокат – фраза «Не той бік» від давнього знайомого, який вибиває гроші з боржників. Заплутана справа, де особливу роль грає професіоналізм та увага до деталей.

Історія «Сонячний день».
«Вона вбила свою дитину» - зазначає суддя в мотивувальній частині вироку.
«Горор-мама» - пишуть про неї ЗМІ, дізнавшись обставини злочину.
Після трьох з половиною років ув’язнення вона виходить на волю.
Але на цьому історія тільки починається. Для неї і для того, хто уникнув свого покарання.

Історія «Сусіди».
Вражаючі події, головним героєм яких є людина, що потрапила в пастку пристрасті і прагне отримати своє. Навіть якщо шлях до бажаного – вбивство.

Історія «Друг».
Ця глава книги особлива і події в ній стосуються друга автора. Щемка історія про близьку людину і її втрату, де постають епізоди щасливого дитинства, де ще ніхто не знає про темні кутки майбутнього.

Загалом збірка залишила добрі враження. В ній відсутні довгі описи, деталізація та занурення в історії, характерні для художньої літератури. Тим не менш, розповіді цікаві, інтригуючі та повні несподіванок. Для любителів детективів та кримінальних оповідань рекомендую!