4 ноября 2021 г. 08:31

"Тачки і тьолки" Віктор Янкевич
262 стор
Мова: ua
Трилер

Тачки, тьолки, лавандос - мрія кожного підлітка?
Почнемо з того, що зрозуміти цю книгу з її фішками може той, хто народився у 80-ті, початок 90-х. Чия юність припала на 2000. А місце локації - село в Тернопільській області або райцентр, як варіант-інша область заходу. Чому? Бо в цьому захована вся романтика "буйної молодості".

Отже, Роман, хлопчина який живе в селі, має хороших друзів, маму і бабусю (ця героїня-просто знахідка). Він, як перший кавалєр на селі часто бере мамину машину, щоб увечері розвіятися з друзями, з'їздити на дискотеку (зверніть увагу-не нічний клуб*), підчепити тьолок, залитися самогоном і вибити кілька зубів хлопцям з сусіднього села. Але на 18-ти річчя він отримує свою першу-червону "шістку". З цього моменту і починається справжнє "життя" в алко-тьолочно-автомобільному колі.

Відчули цю атмосферу?) Чи краще сказати-дещо пригадали???))) Я - так. Особисто була спостерігачем такої юності (не учасницею, я святюня), можливо тому мене так вибісив Роман. Багато понтів, ще більше алкоголю, поєднаного з водінням. Такі речі до добра не доводять, що і відображається в історіях кількох героїв. Можливо у цьому винні важкі часи "голої і обдертої" пост-радянщини, можливо фільми "Бригада" та "Форсаж", а може просто максималізм юності? Одним словом, скільки читаєш книгу - стільки і ловиш флешбеки.

Мінусом стали дивовижні збіги, але їх перекрив жахливий реалізм і чудовий фінал. Так, що включайте "Арію" і беріться за книгу, подорож в минуле гарантована.