30 сентября 2021 г. 09:23

2 Спойлер Драма, драма, драма, більше драми! Так це красиво, але це занадто мелодраматично

"Соло для Соломії" Володимир Лис
Ще одна книга із розряду "очікування-реальність". Якось так сталося, що мені траплялися лише дуже схвальні відгуки на цю книжку, в результаті чого вона чудом-дивом вклинилася в мій читацький список як то кажуть "поза чергою". Спочатку про хороше: роман написаний дуже майстерно, фантастичні літературні звороти, неймовірний Поліський діалект (через що з початку досить важко читати). Але оскільки я не літературний критик і не експерт з  української літератури то перейду до більш приземленої і чисто суб'єктивної оцінки даного твору. Опишу в двох словах про що ця розповідь, не уникатиму спойлерів, пардон. Книга про дівчину Соломію, Соломку, Соломинку прекрасну, незрівнянну, бездоганну, щиру, невинну, наївну, добру, вродливу, ну просто ангел во плоті!( і я не перебільшую). Про дівчину яку всі люблять, всі поважають, всі жадають, всі нею захоплюються, джмелі її не кусають і так далі і тому подібне. Долаючи своє роздратування і скептицизм читаємо далі: Дружила вона з дитинства з двома хлопцями Петром і Павлом які між собою також були друзями. Ну от дружать вони дружать, ну хлопці закохуються в неї до безтями і вирішують, що Соломка сама має вибрати когось з них.Вона ніколи не виділяє жодного і один і другий класний і так далі.Один з них йде у ліс в партизани, героїня думає-гадає (але не дуже то і думає та гадає) виходить заміж за того, що зостався в селі. І як тільки вийшла заміж за Павла її осінило, що вона насправді любить Петра. Йопжештваюмать!! В результаті таки зраджує Павлові з Петром! Це короткий зміст 1частини книги, 2частина не менш мелодраматична, але про це не писатиму. Ця вся драма-мелоднама приправлена вдалими літературними прийомами...ну просто засмакуєшся, індійське кіно відпочиває. Чи то дійсно люди колись в селах жили так "весело" чи автор просто трошки псіханув.
Книга викликала багато почуттів та основним було роздратування та скептецизм. Намагаюся далі не розвивати і не обгрунтовувати свою думку і враження, бо потім мене вже буде не зупинити)))
Отже: 1.Твір написаний красиво, змальовані воєнні та повоєнні часи очима українського села за це 5 балів.
2 Книга ,в основному, написана діалектом, а це вельми цікаво та дуже атмосферно.
3 Драма, мелодрама, суцільне "мило". Напевно цей твір варто віднести до розділу фантастика. Не сперечаюся - можливо люди колись і стикалися з подібними проблемами, але...блін це занадто, як кажуть "наіграно, переіграно".  Як не дивно , але про книгу яка мені не сподобадась у мене є більше чого сказати ніж про книги які сподобались. Підсумовуючи -це або 2+ або 3- я вагаюся