5 августа 2021 г. 18:21

5 Лагідна війна

Ця книжка мені сподобалась уже з першого погляду. Єдине оформлення чого варте . Гарна супер та звичайна обкладинка, приємний на дотик папір та незвичайна подача історії.

Основні події розгортаються на фоні Першої світової війни. Тому це не просто книга про кохання, вона про любов під час війни. До того ж таку милу, романтичну, безневинну любов, коли ти готовий віддавати все, не отримуючи нічого.

Історію розповідають боги - Афродита, Арес, Аполлон, Гадес. В цьому й полягає особливість подачі. Саме в їхніх руках - доля чотирьох людей. Джеймс - молодий хлопець, що мріє стати архітектором. Гейзел - дівчина, яка живе грою на фортепіано. Колетт - біженка з Бельгії, яка вміє зачаровувати своїм співом та Обрі - чорношкірий солдат, який створює неймовірний джаз. Вони спочатку здаються не пов'язаними, але потім ти вже читаєш одну цілу історію про них, з'єднаних коханням та війною.

Історія цих чотирьох дуже крихка та тендітна, вона залежить не тільки від них самих, але й від того, що подарує їм війна. Хлопці мусять йти в армію, а дівчата волонтерити й допомогати пораненим. Це історія про втрати, розставання, горе та радість, віру та відчай. Про життя та про смерть. Але в той же час вона прекрасна й дарує надію на краще.

Мені найбільше сподобалася саме лінія Джеймса та Гейзел. Та й загалом саме їм було більше відведено часу. Герої такі добрі й мають в серці трішки віри й романтики, попри жахи війни, що проймаєшся їхньою долею і читаєш, читаєш, читаєш, сподіваючись, що війна не забере когось із них. Романтикам та ніжним душам готувати серветки до читання.

Це історія в історії. Афродита почала розповідати історію про чотирьох смертних, маючи й у власному житті драму. Тому ми дізнаємося долю не тільки смертних, але й богів, яким час від часу притаманні людські почуття.

Книжка написана дуже гарно. А описи подій під час війни такі реалістичні, що ти ніби сам переживаєш усі ті жахи.

Загалом мені дуже сподобалася книга й я раджу всім її прочитати. Вона показує, що якою б не була могутньою війна, справжня любов набагато сильніша.