2 августа 2021 г. 13:32

Коли в сучасному суспільстві з'являється не просто жорстокий вбивця, а й канібал, це перетворюється на справжній жах. Як так трапилося, що в центрі Парижу, далеко від тропіків та племен міг проявитися такий феномен?

Жанна-слідча суддя береться за розкриття цієї справи, звичайно, особисто, без дозволу "зверху". Вона починає шукати, що ж було спільного між жертвами, їхні зовнішні дані, чи круг спілкування.
Можливо, це є розрадою жінки, яка страждає на депресію і розлади харчування. Можливо, це випробування, яке вона має пройти, щоб побачити сенс свого життя.

Тут, класичний Гранже висвітлює ритуальні вбивства у всій, як так можна сказати, "красі"- розчленування, дивні положення тіла, зашифровані символи і канібалізм. Хто вже знайомий з автором, то не здивується. Але, ще добавлена тема містики і моя улюблена-наукові дослідження. Саме цим вона мені нагадала одну із серійних книг Тільє (не буду спойлерити яку). Загалом книга насичена, динамічна і оригінальна.

Але, не без ложки дьогтю. Саме фінал дещо збив з пантелику своєю фантастичністю і надмірною кіношністю (я завжди це списую на те, що деякі автори є ще й  сценаристами). Були елементи, які не в'язалися з логікою + гіпер відважність гг.

Вона не являється для мене одною з кращих книг автора, але я залишилася дуже задоволеною саме оформленням книги.