zadnipriana

16 мая 2021 г. 21:16

Мене якось запитали, як я можу вірити в те, що після смерті нічого немає; як можна не вірити в те, що ми маємо певний сенс життя.

Після читання таких книг — дуже просто. І чим більше я читаю подібних речей, тим простіше я вчусь сприймати світ довкола.

Мені справді легше повірити в те, що ми — результат мільйонів випадковостей в історії всесвіту, а чийсь розумний задум. А особливо після вражень, які лишають після себе такі книжки.

Подібні книги про історію Землі, Всесвіт, космос, еволюцію справляють на мене надзвичайно сильне враження.

Ми — частина складного світу: впорядкованого та хаотичного водночас, логічного та творчого, красивого і потворного. Перед тим, як ми прийшли у це життя, наша планета і світ довкола неї видозмінювався таку кількість часу, яку людському розуму нереально осягнути.

Скільки ж усього ми ще не знаємо, як мало ми дослідили про цей світ. Які ми насправді маленькі в масштабах всесвіту з нашими проблемами, мріями, планами, віруваннями.

Але разом з тим ми безвідносно унікальні, бо живемо на неймовірній планеті, котра завдяки мільйонам збігів та обставин змогла подарувати нам життя.

Вражаючий науково-популярний текст, який я проковтнула за день. Про виникнення всесвіту, Зе лі, Місяця, інших планет, про формування океанів, морів, бактерій і більш складного життя.