Sopromat

27 апреля 2021 г. 14:31

5 Сенс життя.

До сьомих віників відкладав цю книгу, бо що дитина: полюбляю красиві обкладинки, а тут така похмура, із страшним обличчям. І назва не спонукала швидесенько починати. "Небажані елементи"- чи не про люмпменів? Після роботи хотілося відпочити оком та душею, а не про маргіналів читати. І - як часто буває- неочікувана приємність: про лікарів, фахівцем написана.
Нажаль, душею відпочити не дає. Навпаки- обурює несправедливість того, що відбувається.
Ніжним створінням, мабуть, не сподобається кривавими подробицями та жахливими історіями хвороб. А читачі -реалісти потішаться, що не зтикаються з цим .
Написано якісно. Горої різноманітні, цікаві; немає чи то "янголів" , чи зовсім "демонів" ( хіба- один, зовсім огидний )
Найцікавіша для мене фігура- Деон. Медичний геній, але слабка людина. Чесний з собою. Слабкість визнає. Також розуміє, що вона - з оточуючого середовища, з "дикісті" старих законів. З болем намагається знищити в собі все, що наліпилося того темного. Неімовірно важко це дається. Дуже пристрастний всередені, герой стриманий ( зціпивши зуби) зовні.
А от Філіп ніби змирився. Ніби вогонь, що згасає. Тільки любов до своєї справи надає сили підтримувати це горіння.
Погоджуючись із фразою "Життя рідко виправдовує наші очікування", все ж надіюся, що самі можемо зробити його сповненим добротою та необхідністю для когось нашого існування та роботи.