8 марта 2021 г. 12:19

Панас Ярмоленко: портрет мого краю.

Це мистецьке видання присвячене художнику з переяславщини Панасу Ярмоленку та його дочці Якилині. Вони були яскравими представниками українського наївного живопису. Раніше у селах переяславщини не було жодної хати не прикрашеної картинами Панаса чи Якилини. Нині твори їхнього мистецтва зберігаються у Історико-етнографічному заповіднику "Переяслав" та київському Музеї Івана Гончара.

Панас та Якилина Ярмоленко - визнані митці, як в Україні, так і за її межами. Укладачі даного видання поєднали найкращі картини зі спогадами і світлинами, відтворивши історію мистецької родини. І моєї родини у тому числі.

Справа в тому, що дружина Панаса, Уляна Ярмоленко (у дівоцтві - Чередниченко) була рідною сестрою моєї прабабусі Федосії. На сторінках цього альбому я познайомилася з людьми, які пішли у інший світ задовго до мого народження, але яким я завдячую життям. Це Параска та Омелян Чередниченко (батьки прабабусі), чиї портрети неодноразово писав Панас. Також тут є чимало дитячих світлин моєї бабусі Надії та інших родичів. Тому для мене це не просто книга. Це сімейна реліквія. Це пам'ять. Це коріння, яке тримає величезне і пишне родинне дерево. Це те, що передається із покоління у покоління.

Дякую видавництву "Родовід" за таку можливість!