8 февраля 2021 г. 20:28

Я люблю кінематограф, особливо розбиратись у внутрішній кухні цього явища: від зерна натхнення, яке проросло в голові сценариста, до постпродакшина та рекламного кампейна стрічки.

"Ілюстрована історія кіно" для мене стала хорошою знахідкою, проте є маленька ремарочка. Автора цієї книги цікавлять трохи інакші аспекти кіно аніж мене. Тебе ніби провели за лаштунки театру, і, замість того, щоб познайомити з головними акторами почали розповідати про освітлювальні прилади. Дуже багато технічної термінології в книжці. Я розумію, що автор хотів бо більше розповісти саме за розвиток, прогрес. Як все починалось з рухомих картинок та Чарлі Чапліна, а закінчилось motion capture та комп'ютерною анімацією (точніше не закінчилось, а продовжується). Прикольно, було дізнатись про те який формат стрічки використовували у тій чи іншій епосі і скільки людей стояло за створенням хай навіть камерної картини. Але факт лишається фактом - між Star Wars та Гаррі Поттером, я оберу останнє)

P.S. Проте мені сподобався ілюстрований формат дитячої енциклопедії, як моя улюблена книга в початкових класах (тільки там здається було просто 100 безглуздих фактів про щось)