kallisto_kyiv

13 января 2021 г. 11:41

Крута новинка від автора Довколаботаніки, де він безжально препарує відомі і невідомі нам плоди, фрукти, овочі, ягоди, горіхи і розповідає ху із ху. Виявляється, з ботанічної точки зору все інакше і відомі нам помідори, банани, капуста, малина при ближчому розгляді виявляються геть не тими, ким ми їх уявляли. Це все приправлене гумором і кумедними картинками, тож читати не тільки пізнавально, а ще й весело.

У книжці розказано докладно і з купою ілюстрацій, пояснень, що є ягоди, а що фрукти, куди належать апельсини і гранати, коренеплоди, про гарбузи і кабачки, капусту і зелень, користь шпинату, страшне ГМО (насправді ні), користь зимових овочів і фруктів, їстівні квіти, бруньки і пагони. Ось кілька цікавих фактів:

- пекінська капуста це не капуста;
- малина і вишня це не ягоди;
- полуницю теж не пустили до ягід;
- і кавун це теж не ягода;
- горобина - це не ягода, а яблуко;
- а от помідор - це справжнісінька ягода;
- серед волоського горіха, мигдалю, кокоса, кедрового горіха, бразильського горіха, пекана, фісташки, кеш'ю, арахісу і гречки горішком вважається лише один, і це гречка;
- горох це не стручок;
- крім суцвіття буває ще і супліддя;
і ще багато-багато цікавого.

Книжка є в паперовому і електронному вигляді, і що цікаво, що в паперовій книжці частиною обкладинки є закладка, яку можна відокремити і користуватися в процесі читання. Чекаю на нові книжки автора, бо ботаніка - це сфера, про яку є мало лекцій і нонфікшену. І дуже цікаво, що Віхола видасть далі.