19 октября 2020 г. 15:08

5 Чому ми в ср@ці.

Книга мене захопила з першого ж розділу прикладом міста Ногалес, розділеного навпіл парканом (місто на кордоні між США та Мексикою). Наскільки життя відрізняється в двох частинах міста, настільки воно різне й між інклюзивними й екстрактивними економіками. Теорія авторів чітко поянює, в чому різниця між, наприклад, Північною і Південною Кореєю; між Японією та Китаєм; між, нарешті, Мексикою та США.
Що саме привело до того, що країни Західної та Східної Європи так сильно зараз відрізняються економічно та політично?

В Австралії ніколи не було рабства. А що, так можна було?

Ботсвана (країна на півдні Африки) - демократична республіка. Чому ми про неї нічого не знаємо? Я взагалі вперше про її історію саме тут дізнався.

Авторитарні європейські країни 19-го століття не хотіли будувати залізниці, бо по них приїде революція. Зараз смішно про це читати.

Залізний закон олігархії... Ммм, як це знайомо. Десь я таке вже бачив.

Як виграти в лотерею в Зімбабве - це просто вершина пі...деця екстрактивних країн (Президент виграв в лотерею 100 тис. доларів, бо чому б і ні).

Король бавовни в Узбекистані - без коментарів (примусова праця школярів на полі). А потім згадав, як сам у старших класах збирав виноград з однокласниками за копійки).

Я навіть і половини цікавих історичних фактів не перерахував з цієї книги. Там набагато більше цікавого, вже повірте. Так, книга не дає простих відповідей на питання, як вилізти з тієї самої пятої точки. Але хоча б дає зрозуміти причини всієї тої несправедливості в світі.

Книгу додаю до полиці "10 книг, які допомогли краще зрозуміти світ".