3 октября 2020 г. 01:29

5 Аврелій, Сенека, Епіктет - гарна компанія на щодень)))

Ця книжка є інструкцією не тільки з вирішення проблем, а й з того, як ці проблеми собі не створювати і при цьому зберегти душевну й ємоційну рівновагу.
В основі книги лежать праці відомих стоїків: Епіктета, Сенеки, Марка Аврелія та інш. Ну що б, здавалося, тут може бути нового - твори цих античних філософів говорять самі за себе. Але заслугою авторів є те, що вони зуміли подати філософське вчення з тисячолітньою історією через призму сучасного життя. Вони впорядкували колективну мудрість стоїків таким чином, щоб вона стала зрозумілою для сучасників. Тут філософія постає не як теоретична наука з невідомими термінами, а як прикладне вчення, знання якого можна щодня практикувати в повсякденному житті.
Стоїки дають реалістичні та практичні відповіді на питання, які турбують людей всіх часів: "Як влаштувати життя?", "Як сприймати поразку або перемогу?", "Як опанувати гнів, печаль чи розпач?", "Як вистояти в важкі часи?" та багато інших. Для мене ці відповіді звучать логічно, раціонально і по-сучасному. Стоїцизм нічого не вимагає і не нав`язує людині. Він не має ніякого відношення до метафізики чи окультизму, стоїть осторонь релігій та не суперечить моральним нормам. Думаю, в тому числі і через це багато видатних умів минулого й сучасності застостосовують принципи стоїків у своєму житті.
Мені дуже сподобалась ідея розподілу інформації в книзі. Загалом в ній міститься 366 цитат з коментарями, які відповідають одному дню року, а далі вони згруповані по місяцях. Одночасно матеріал розбитий за трьома найважливішими вченнями - сприйняття, дія, воля. Така систематизація дозволяє читати цю книжку як підряд, так і вибірково з будь-якого місця, не втрачаючи в розумінні змісту.
Книга гарно й оригінально оформлена (особливо порадувала суперобкладинка-плакат). В тексті я не помітила ніяких помилок чи неточностей.
Загалом книжка справила дуже гарне враження як своїм змістовним наповненням, так і оформленням. Для мене, це приклад справді якісної та корисної літератури.
Щиро рекомендую.