3 августа 2020 г. 17:30

Що може бути менше і що може бути більше, ніж простий дотик руки !?
Волт Вітмен

Основна ідея книги

Роман «Доторк» Д. Кіза не найпопулярніша книга автора, адже «Квіти для Елджернона» та «Таємнича історія Біллі Міллігана» без сумніву лідирують у цьому списку.
Але «Доторк», безперечно, заслуговує на увагу, в першу чергу тому, що розкриває тему недбалого ставлення до переробки ядерних відходів та негативних наслідків аварій на виробництві, пов’язаних з ядерними матеріалами. Всі ми з вами знаємо і пам’ятаємо про аварію на Чорнобильській АЕС.

Герої роману Барні та Карен Старки стали випадковими жертвами недбалої роботи щодо ліквідація наслідків аварії, яка сталася в результаті пошкодження бракованої капсули з ядерним матеріалом. З цього моменту їх життя перетворилось на суцільний кошмар. Ураження радіацією призвело до значних проблем зі здоров’ям. Сусіди та інші мешканці району стали їх сторонитись та навіть ненавидіти, адже люди бояться того, чого не бачать і не розуміють. А компанія, яка несе відповідальність за інцидент, намагається знизити фінансові виплати постраждалим.

Моя думка

Історія Барні і Карен дуже складна. Не завжди кохання допомагає пережити важкі періоди життя. На жаль, не всім людям складнощі допомагають об’єднатись і разом віднайти в собі сили йти далі. Для деяких такі життєві обставини стають нездоланними та перетворюють невелику тріщину у стосунках в справжню прірву, якої вже важко позбутись.

Скажу чесно, ця книжка далась мені нелегко. Хоча сам по собі рома досить невеликий, я читала його майже місяць. Не останню роль у цьому зіграв переклад: деякі речення побудовані досить нестандартно та занадто складно, що призводить до того, що тобі доводиться перечитувати одне речення по декілька разів, щоб зрозуміти, про що йдеться. Також, велика кількість діалектів та, у той же час, русизмів ускладнює загальне розуміння тексту.

Цитати:

Самі знаєте, на кого перетворюються люди, коли бояться того, чого не можуть побачити чи зрозуміти.

Коли ви ображаєтеся на щось, чого не в силах зрозуміти, вам неодмінно хочеться знайти винуватого.

Моя оцінка 8/10