20 июня 2020 г. 19:21

5 Серпентарій або Зворотній бік української освіти

Це дражлива книга на дражливу тему - адже йдеться в ній про залаштунки української освіти, яка регулярно бадьоро звітує, що все відреформувалася "по саме не хочу". "Факультет" талановитої письменниці, драматургині й перекладачки Дарини Березіної - це чи не перша в українській літературі спроба неупереджено глянути на те, що насправді відбувається в університетах й інститутах, коледжах і академіях.

Низка дуже "кінематографічних", надзвичайно живих історій, об'єднаних спільним місцем дії - адже всі вони відбуваються на кафедрі провінційного вишу - безжально, з хірургічною точністю препарує одне з найтоксичніших середовищ - освітянське. Авторка витягає на світ божий найсокровенніші таємниці й мотиви всіх цих "кандидатів", "доцентів", "професорів" і "старших викладачів", які завзято нищать усіх, хто не пасує до їхнього "дружнього пєдагогічєского колективу".

Авжеж, наявні рецензії на цю книгу варіюються від захоплених, як оце моя, до зверхньо-дидактичних - ці останні, надходять, як правило, від представників освітянства, тих, хто упізнав себе в якомусь із типажів, блискуче змальованих відчайдушною, іронічною і безсоромно талановитою авторкою. Власне, одну з таких можна побачити тут, на цьому сайті, if you know what I mean, вельмишановна пані IrinaVlasenko940 ;-)

Дивовижна, сильна, самобутня, яскрава книга.
Must-read.

Источник